2018-02-23_25_Stolemy

23 lutego 2018
Wyruszamy jeszcze przed końcem szkoły, około 13:00 pakujemy się w dwa samochody i jedziemy na Kaszuby. Po drodze stajemy w Mirosławcu, Szczecinku i gdzieś pomiędzy oglądamy jeszcze umocnienia Wału Pomorskiego. Już po ciemku docieramy do Sierakowic.

24 lutego 2018
Wstajemy rano a tutaj zastaje nas zima… ZIMAAA!!! Wszędzie biało, zamieć, zimno… ale nic, na trasę trzeba ruszyć. Na trasach pogoda się przejaśnia i w zimowej aurze pokonujemy ciekawe i na szczęście dość krótkie trasy.
Po powrocie emocje, długie rozmowy i zabawy na terenie szkoły. Późnym popołudniem udajemy się jeszcze na Trasę Turystyczną po Sierakowicach (zimnooo!).
Wieczorem jeszcze jeden etap (nocny) – już w innej kategorii, bo „dzieci” nie miały nocnego etapu, dlatego nie nie wszyscy zdecydowali się na ten bonus.
A po nocnym etapie jeszcze Miłosz, Rafał i pan Tomek idą na trasę nocną wokół terenu szkoły – ciekawa zabawa i nauka.

25 lutego 2018
Okazało się, że zajęliśmy całe podium w kategorii TD. Gratulacje! Miłosz, Rafał i Mateusz na I miejscu.
Po uroczystym zakończeniu udajemy się jeszcze na trasę z orientacji precyzyjnej (indywidualnie) i ruszamy w kierunku Szczecina. Pierwszy przystanek: zamek krzyżacki i pomniki przyrody w Bytowie, a dalej, gdy okazało się, że tym razem jedziemy przez Tychowo – musieliśmy stanąć żeby zobaczyć największy w Polsce głaz narzutowy Trygław.